Portal narciarski

To content | To menu | To search

Home › Czy wycieczki za wschodnią granicę Polski na narty?

Czy wycieczki za wschodnią granicę Polski na narty?

Coraz częściej w ofertach agencji i biur turystycznych znaleźć możemy propozycje wyjazdów na wschód. Mowa tutaj o krajach typu Białoruś, Ukraina, Rumunia, Turcja, a nawet Rosja. Czy bezpiecznie jest jechać w tego typu miejsca? Czy sytuacja, która obecnie ma tam miejsce, biorąc pod uwagę działania zbrojne na wschodzie Ukrainy, jest bezpieczna?

kijow_na_ukrainie.jpg
kijow_na_ukrainie.jpg, Jun 2017

Nie wpadać w panikę

Przede wszystkim nie powinniśmy wpadać w panikę. To, że na wschodzie Ukrainy prowadzone są działania wrogich państwu separatystów nie oznacza, że cały kraj jest niebezpieczny i możemy zginąć w każdym momencie. Podobnie jeśli chodzi chociażby o Turcję, która co prawda zmaga się ostatnio ze sporymi przemianami ustrojowymi, za którymi idą protesty społeczne na dużą skalę, nie jest aż tak niebezpieczna. Niektórzy twierdzą, że niższa cena jaką biura turystyczne proponują za wykupienie wycieczki na wschód wiąże się z tym, że jest to miejsce o wiele bardziej niebezpieczne. Otóż nie oszukując się trzeba przyznać, że istotnie nieco bezpiecznie jest pojechać na przykład do Portugalii czy Hiszpanii. Ale z kolei biorąc pod uwagę to co dzieje się ostatnio we Francji, czyli kwestię imigrantów muzułmańskich, którzy regularnie dopuszczają się zamachów, widać że nie możemy uogólniać. O wiele bezpieczniej niż we Francji będzie chociażby na Białorusi.

Wątpliwości

Wątpliwości najczęściej pojawiają się wtedy, gdy ktoś mówi że zamierza spędzić urlop na zwiedzaniu Ukrainy. Ludzie od razu podchwytują temat i znajdują tysiące jeśli nie miliony powodów dla których nie powinniśmy tam jeździć. Tymczasem wiele z tych argumentów jest efektem tylko i wyłącznie medialnego zamieszania i wcale nie musimy się ich obawiać. Dowodzą tego chociażby statystyki agencji turystycznych, które mówią że wycieczki na Ukrainę http://www.kresy.com/ stają się coraz popularniejsze w ostatnich miesiącach, a ludzie którzy na nie jeżdżą wracają cali i zdrowi do kraju, przywożąc masę ciekawych wspomnień, zdjęć i tak dalej. Nie zalecamy wyjazdów na wschód Ukrainy, w pobliże takich miast jak Ługańsk czy Donieck, ale jeśli pojedziemy do Kijowa czy Iwano-Frankowska, nie stanie się nam nic złego. Podobnie jeśli pojedziemy na przykład do Ankary czy Antalyi w Turcji, również nie mamy powodów do obaw o nasze zdrowie, życie i szeroko rozumiane bezpieczeństwo. W rejonach Ukrainy i Lwowa, porą zimową znajdziemy stoki narciarskie. Czasami biura podróży organizują weekendowe wyjazdy na stoki na Ukrainę. Podsumowując, jeżeli ktoś chce pojechać na wycieczkę do jednego z wschodnich krajów Europy, włączając w to takie państwa jak Turcja, Ukraina czy Rosja, nie powinien się niczego obawiać. Jeśli tylko będziemy trzymać się z dala od stref objętych działaniami militarnymi, będziemy całkowicie bezpieczni.